info

Palangos koncertų salės kasos veikia 2 val. iki renginio pradžios !!

RENGINIO DATA
2019-12-13
RENGINIO PRADŽIA
20:00 val.
meeting_room
DURYS ATIDAROMOS
19:00 val.
RENGINIO TRUKMĖ
02:30 val.
BILIETŲ KAINA
27.50 - 47.50
PIRKTI BILIETUS

Miuziklas LITUANICA

O nuo ko pradėtum Tu, jei siektum neįmanomo?

www.miuziklaslituanica.lt

 

Didžiausias miuziklas Lietuvoje „Lituanica“ apie drąsą, meilę ir gyvybę kainavusį sumanymą.

 

„Lituanicos“ skrydis per Atlantą – vienas drąsiausių ir labiausiai įkvepiančių epizodų Lietuvos istorijoje, apie kurį žino kiekvienas. Šis skrydis nutrynė ribą tarp svajonių ir realybės bei  visam pasauliui įrodė, kad „neįmanoma” tiesiog neegzistuoja.

 

Tačiau kas slypėjo už tokios beatodairiškos S. Dariaus ir S. Girėno drąsos? Noras užkariauti pasaulį? Siekis būti pripažintiems? Nuotykių troškimas? Už šio skrydžio daugiausia slypėjo meilės – Tėvynei, šeimai, aviacijai.

 

„...Jaunoji Lietuva! Tavo dvasios įkvėpti, mes stengiamės tą pasirinktą uždavinį įvykdyti. Mūsų pasirinkimas tegu sustiprina Tavo dvasią ir pasitikėjimą savo jėgomis ir gabumais. Bet jei Neptūnas ar galingas audrų Perkūnas ir mums bus rūstus – pastos mums kelią į Jaunąją Lietuvą ir pašauktų Lituanicą pas save,– tada Tu, Jaunoji Lietuva, turėsi iš naujo ryžtis, aukotis ir pasirengti naujam žygiui (...)“ – taip savo testamente prieš lemtingąjį skrydį rašė S. Darius ir S. Girėnas Lietuvai. Ir po daugiau negu 85 metų Lietuva vis dar pelnytai didžiuojasi šiais dviem vizionieriais.

 

Didžiausią miuziklą Lietuvoje „Lituanica“ stato tarptautinė menininkų, istorikų ir aviatorių komanda iš Lietuvos, Lenkijos. Miuziklas atskleis ne tik dramatiškas „Lituanicos“ skrydžio aplinkybes, bet ir atidžiau pažvelgs į Stepono Dariaus ir Stasio Girėno asmenybes.

 

Šioje istorijoje ne mažiau už istorinius faktus visada svarbi buvo jausminė, draminė žmonių likimų linija, kuri neabejotinai palies žiūrovų širdis. Todėl į ją nukreiptas didžiausias miuziklo kūrybinės trupės dėmesys. Aktorių meistriškumo, originalios muzikos ir jautraus libreto sintezė atskleis net 25 istorijos dalyvių personažus, meilės vingius, patriotizmo svarbą tiek atskirų žmonių, tiek visos tautos gyvenime.

 

Beveik 50 aktorių bei šokėjų trupė scenoje vilki 4-ojo dešimtmečio stiliaus drabužius, atkurtus siekiant išsaugoti istorinio laikotarpio dvasią. Istorijos autentiškumą miuziklo kūrėjams išsaugoti padeda Lietuvos aviacijos muziejaus ekspertai, aviacijos entuziastai.

 

Šiame pastatyme skambės 30 originalių, specialiai miuziklui „Lituanica“ sukurtų muzikos kūrinių, itin turtingų stilistine prasme: siekiant atkurti tarpukario Lietuvos, o taip ir ir JAV dvasią, miuzikle skamba tautinės lietuviškos muzikos melodijos, 4-ojo dešimtmečio Kauną primenantys D. Dolskio estrados motyvai, taip pat amerikietiško lindyhopo bei svingo ritmai. Neapsieita ir be šiuolaikinės XXI a. muzikos fragmentų.

 

„Jaučiu milžinišką atsakomybę ne tik prieš kūrybinę trupę ir miuziklo žiūrovus, bet ir prieš visą Lietuvą. Dabartinių laikų istorijoje turime nedaug didvyrių. O Darius ir Girėnas buvo vieni iš tų žmonių, kurie tapo tautos dvasios simboliu. Darius, beje, svariai prisidėjo ir prie atkurtos Lietuvos valstybės vystymosi bei augimo. Šiandien mes visi žinome, kaip baigėsi Dariaus ir Girėno rizikingas sumanymas, bet retai pagalvojame, o kas gi juos skatino ir motyvavo? Būtent apie šias priežastis, apie meilę tėvynei, šeimai bei gyvenimui pasakoja miuziklas „Lituanica”“,– sako režisierius Mantas Verbiejus.

 

Vaidina:
Steponas Darius – Vaidas BAUMILA
Stasys Girėnas – Jokūbas BAREIKIS
Jaunutė (Dariaus žmona) – Monika Pundziūtė - MONIQUE
Jonas (Dariaus draugas) – Vidas BAREIKIS
Aldona (Jaunutės draugė) – Lina RASTOKAITĖ
Karininkas (Dariaus draugas) – Darius AUŽELIS
Rasa (Jaunutės draugė) – Miglė PIVORIŪNAITĖ
Bokso (varžybų teisėjas) – Vaidotas MARTINAITIS
Stepono (Dariaus tėvas) – Vaidotas MARTINAITIS
Generolas – Rafailas KARPIS
Misteris – Rafailas KARPIS
Nuomotojas – Eimutis KVOŠČIAUSKAS
Sanatorijos med. sesuo – Miglė PIVORIŪNAITĖ
Išeivijos lietuvis – Darius AUŽELIS ir kiti

 

Kūrėjai:
Kompozitorius – Gintautas VENISLOVAS
Libreto autorius – Martynas BIALOBŽESKIS
Scenarijaus autorius – Alvydas ŠLEPIKAS
Režisierius – Mantas VERBIEJUS 
Choreografė – Paulina ANDRZEJEVSKA (PL)
Scenografas – Vojtekas STEFANIAKAS (PL) 
Meno vadovas – Ramūnas MARCINKUS

 

 

Nuolaidos

Netaikomos

Pertrauka

20 min.

Organizatorius

VšĮ „Komedijos teatras“ („Domino“ teatras)

© 2018 Palangos koncertų salė

Vytauto g. 43, LT-00135, Palanga
developer