info

Bilietus kviečiame įsigyti internetu

RENGINIO DATA
2022-05-28
RENGINIO PRADŽIA
19:00 val.
meeting_room
DURYS ATIDAROMOS
18:00 val.
RENGINIO TRUKMĖ
01:30 val.
BILIETŲ KAINA
20.00 - 25.00
PIRKTI BILIETUS

AMBER WIND 2022: Andrea Motis „Loopholes“

Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis AMBER WIND 2022 pristato - Gala koncerto viešnią, pirmą kartą į Lietuvą atvykstančią stulbinančio talento trimitininkę ir džiazo vokalistę Andrea Motis (Ispanija).

 

Į Palangą Andrea atkeliauja su naujausiu soliniu projektu „Loopholes“, kurio premjeriniai koncertai Ispanijoje numatyti gegužę.

 

„Loopholes“ žymi jaudinantį stilistinį pokytį Andrea kūryboje - atlikėja žengia iš savo komforto zonos ir drąsiai neria į naujus garsus ir spalvas, kurios visada buvo būdingos jos muzikinėms preferencijoms - fanką, elektroninį džiazą, neosoulą.

 

Andrea teigimu, bandydama atrasti charakteringą albumą jungiančią giją, įkvėpimo ji sėmėsi iš daugybės skirtingų šaltinių, tarp kurių - Robert Glasper ar Jack Johnson, Fats Wallers kūrinys „Honeysuckle Rose“, padaręs svarbią, nors ir ne tokią akivaizdžią, įtaką, A. Motis kompozicijai „Babies“, įvairūs bliuzo atlikėjai ir net Lotynų Amerikos folkloras, kurį išgirsite savitoje Jose Barros kumbijos „El Pescador“ versijoje.

 

Albumą Andrea prodiusavo kartu su austrų atlikėjais Christoph Mallinger (gitara, smuikas ir mandolina) ir Stephan Kondert (elektrinis bosas), albumo įrašuose taip pat dalyvavo Niujorke reziduojantis japonų klavišininkas Big Yuki, būgnininkas Gregory Hutchinson, perkusininkas Z Luisas Nascimento ir gitaristas Raja Kassis, neabejotinai suteikę albumo skambesiui savitą charakterį ir tapatybę.

 

 

Andrea Motis - 1995 m. Barselonoje gimusi ispanų džiazo atlikėja, trimitininkė ir saksofonininkė, dainuojanti katalonietiškai, ispaniškai, portugališkai, vokiškai ir angliškai. 

 

Andrea muzikinė kelionė prasidėjo septynerių, kai ji ėmė lankyti Sant Andreu muzikos mokyklą, kur greitai tapo pirmuoju trimitu, o vėliau ir saksofonininke. 2007-aisiais, būdama 12-os, Andrea ėmė bendradrabiauti su „Sant Andreu Jazz Band“, vadovaujama mokytojo ir atlikėjo Joan Chamorro.

 

Penkiolikos Andea įrašė džiazo standartų albumą - „Joan Chamorro Presents Andrea Motis“. 2012-aisiais pasirodė antrasis Andrea albumas „Feeling Good“, po kurio atlikėjos populiarumas vis auga.

 

Albumas „Emotional Dance“ (Impulse!, 2017), kurį prodiusavo Brian Bacchus ir Jay Newland, žymi Andrea bendradarbiavimo su didžiosiomis leidybinėmis kompanijomis pradžią, 2019 m. pratęstą albumu „Do outro lado do azul“ (Verve, 2019). Andrea tapo pirmąją ispanijos atlikėja, išleidusią albumus šiose legendinėse džiazo leidybinėse kompanijose.

 

Per savo karjerą Andrea bendradarbiavo su tokiais žinomais atlikėjais kaip Quincy Jones, Yo-Yo Ma, Omara Portuondo, Milton Nascimento, WDR Big Band, Gil Goldstein, Michael Mossman ir Scott Hamilton.

 

Andrea vadinama popiuliariausia džiazo atlikėja Ipanijoje ir viena populiariausių Europoje. Nuolat koncertuojanti ir turus rengianti A. Motis jau aplankė ne vieną pasaulinio garso sceną, pasirodė Tokyo Jazz Festival, New York’s Jazz at Lincoln Center, Jazz a Vienne, Blue Note Japan, Auditorio Nacional de Musica de Madrid, ar Palau de la Musica de Barcelona.

 

Pernai rugsėjį Yo-Yo Ma išleido savo albumą „Notes for the future“, kuriame tarp kitų žinomų menininkų, groja Anglique Kidjo ir Lila Downs, o maestro Yo-Yo Ma su Andrea Motis atlieka „El cant dels ocells“ - tradicinę dainą, kurią išgarsino žymusis Pau Casals.

 

2021 m. lapkritį Vokietijos „Jazzline“ išleido Andrea albumą „Colours and Shadows“, įrašytą kartu su „WDR Big Band“.

Nuolaidos

5 EUR moksleiviams, studentams, žmonėms su negalia, senjorams

Pertrauka

Nenumatoma

Organizatorius

VšĮ "Palangos orkestras"

© 2018 Palangos koncertų salė

Vytauto g. 43, LT-00135, Palanga
developer